Hakkımızda

image

Türkiye, özel güvenlikle çok yakın bir tarihte tanıştı. Sektör hızla gelişmeye devam ediyor. Kürşat Güvenlik de bu hızlı gelişim içerisinde, sürekli kendini yenileyerek ve geliştirerek, Gaziantep ve diğer illerdeki özel güvenlik ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.

Gaziantep’te bu alandaki ilk firma olmanın ve kamu hizmeti vermenin bilinci ile hareket eden Kürşat Özel Güvenlik olarak, vatandaşın huzurunu kendi huzurumuz olarak görmekteyiz.

Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Gaziantep, bugün birçok sektördeki markalarıyla dünyanın dikkatlerini çekmektedir. Kürşat Özel Güvenlik olarak, bu alandaki kurumsallaşmamızı tamamlamış bulunmaktayız. Gaziantep’in yanında Türkiye’nin farklı bölgelerindeki illerde de hizmet veren ve başarıları ile her Gaziantep’linin gurur duymasını sağlayan bir firmayız. Amacımız, diğer sektörlerdeki markalar gibi özel güvenlik alanında da Kürşat markasının sadece Gaziantep’te değil, tüm ülkede bilinmesini sağlamaktadır.

Kürşat Güvenlik ve Eğitim Kurumu’nun başarısında, eğitime verdiği önemin rolü büyüktür. Hayatın her anı insanlara eğitim ve tecrübedir.

Bundan hareketle eğitim kursumuzdan mezun olan kişiler çalıştıkları yerde de eğitime tabi tutularak işe uyumu ve verimliliği arttırılabilir. Kürşat Özel Güvenlik olarak şirketimizde çalışan özel güvenlik görevlilerimize alan eğitimleri verilerek uygulamada yaşanan sorunlar en asgari seviyeye inmesi hedeflenmektedir.

Özel Güvenlik uygulamasının genel kolluğun iş yükünün azalması bakımından faydalı olacağı gibi genel asayiş ve güvenliğin sağlanmasına da olumlu katkı sağlayacağı muhakkaktır. Bu konuda genel kolluk güçlerimizin de desteği göz ardı edilemez.

Görev ve sorumluluk bilincinin arttırılarak hizmet verilen yerin en üst düzeyde güvenliğinin sağlanması ve güvenlik zafiyetine düşülmemesi şeklinde şirketimize ve çalışanlarımıza genel kolluk tarafından eğitimler ve seminerler verilmektedir. Sonsuz tecrübeye sahip olan genel kolluk güçlerimizin vermiş olduğu bu eğitimler özel güvenlik görevlilerimizin başta kendilerine olan güven duygularını güçlendirerek, görev alanları içerisinde karşı karşıya gelebilecekleri sorunlarla ilgili bilgi sahibi olmaları yönünden faydalı olmuştur.