Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

1- Kürşat Özel Güvenlik Bize Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Özel Sektör ve Kamu Kurum Kuruluşlarında Özel Güvenlik Olarak görev Yapabilmek İçin Bir Seritifkaya İhtiyacınız Vardır. Kürşat Özel Güvenlik Personeli Eğitim Kurumu, Size Geleceğinizin Teminatı Olan Bu Sertifikayı Alabilmeniz İçin Kaliteli Bir Eğitim İmkanı Sunar...
 
 
2- Renk Körüyüm Özel Güvenlik Kursu Görebilirmiyim?
 

Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 7.maddesinin "c" bendi gereği artık renk körlüğü olan bir kişinin kurs görmesinde veya özel güvenlik görevlisi olarak çalışmasındaki engel ortadan kaldırılmıştır.

 
 
3- Ortopedi Rahatsızlığım var Özel Güvenlik Kursu Görebilirmiyim?
 
Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 7.maddesinde "e" bendi yürülükten kaldırılmış olup orotopedi rahatsızlığı olan bir kişinin kurs görmesinde veya özel güvenlik görevlisi olarak çalışmasındaki engel ortadan kaldırılmıştır.
 
4- Yenileme Eğitimi Görürken veya Gördükten Sonra Sağlık Raporu Alacakmıyım?
 
Yenileme Eğitimi görürken/gören bir kursiyerin temel eğitim gördüğünde sağlık raporu aldığından dolayı ikinci bir sağlık raporu almasına gerek bulunmamaktadır.